SLA

SLA

Kapsam ve Tanımlar

Databir tarafından sağlanan hizmetlerdeki kullanılabilirlik süresi beyanıdır. ( Sunucu kiralama,barındırma, hosting hizmetleri ) Burada kullanılan "Kullanılabilirlik" terimi, belirli bir ayın (söz konusu aydaki gün sayısı için 24 saatlik günlere dayalı olarak) müşterinin barındırdığı sistemin, databir tarafından ölçülen üçüncü taraflarca erişilebilmesi için mevcut olduğu yüzdesi anlamına gelir.

Servis Seviyesi

Databir kesintisiz erişim söyleminde %99.7'lik oranı baz almaktadır. Bahse konu olan hizmetlerde olası kesintler belirtilen ay içerisinde %0.3 geçemez. Aksi durumlar'da müşteri hizmet iptali talep edebilir ve geri iade alma hakkına sahiptir.

Müşteri, bu SLA kapsamında, aşağıdakilerden kaynaklanan veya bunlarla bağlantılı olan Kullanılabilirliğin başarısızlığı veya eksikliği ile ilgili olarak bir iade alamaz:

herhangi bir devlet kurumu, savaş, ayaklanma, sabotaj, silahlı çatışma, ambargo, yangın, sel, grev veya diğer işgücü rahatsızlıklarını, taşımacılığın kesilmesi veya ertelenmesi, kullanılamaması dahil, makul kontrolü dışındaki koşullar veya telekomünikasyonda veya üçüncü taraf hizmetlerinde, virüs saldırılarında veya bilgisayar korsanlarında kesintiye veya gecikme, üçüncü taraf yazılımlarının başarısızlığı (bunlarla sınırlı olmamak üzere e-ticaret yazılımı, ödeme ağ geçitleri, sohbet, istatistik veya ücretsiz komut dosyaları dahil) veya hammadde, sarf malzemesi veya Bu SLA'nın sağlanması için gerekli olan teçhizatta kullanılan ekipman;

bu tür bir arızaya yalnızca Databir Hosting neden olmadıkça, Databir Hosting Network'e erişim devrelerinin başarısızlığı;

programlanmış bakım, acil durum bakımı ve iyileştirmeler (acil durum veya programlanmış);

databir'in doğrudan kontrolü dışındaki DNS sorunları;

bir uygulama olarak hizmetinizde çalışan FTP, POP, IMAP, SMTP veya diğer uygulamalarla ilgili sorunlar;

e-posta veya web posta teslimi ve iletimi;

e-posta veya web posta teslimi ve iletimi;

ana erişim sağlayacıları tarafından yapılan kesintiler

müşteri tarafından yapılan hatalı işlemler

Sebebi ile oluşan durumlarda geçerli değildir.

İade ve Ödeme İşlemleri

Geri ödeme alabilmek için, müşteri [email protected] adresine bir e-posta mesajı göndererek talepte bulunmalıdır. E-posta mesajı, “Konu” satırındaki ilgili müşteri kimliğini veya Servis Kimliğini içermelidir. Bu SLA ile bağlantılı her istek, müşterinin hesap numarasını (Databir faturasına göre) ve müşteri hizmetlerinin kullanılamamasının tarihlerini ve saatlerini içermeli ve müşterinin hizmetinin on (10) iş günü içerisinde databir tarafından alınmalıdır. mevcut. Kullanılamaması databir tarafından onaylanırsa, databir müşterinin iade talebini aldıktan sonra ödemeler iki hafta içerisinde yapılır.